Podstrona: 29. edycja Rzeszowskich Juwenaliów – zaproszenie / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

29. edycja Rzeszowskich Juwenaliów – zaproszenie

2024-05-07 , red.  Anna Worosz
29. edycja Rzeszowskich Juwenaliów – zaproszenie

Odliczamy dni do 29. edycji Rzeszowskich Juwenaliów. Najlepsze Juwenalia w Polsce odbędą się 10-11 maja br. na terenie Miasteczka Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej, gdzie na trzech scenach wystąpią największe polskie gwiazdy.

Korowód

Wydarzenie rozpocznie się 10 maja o godzinie 14:30 na rzeszowskim Rynku występem organizacji studenckich Politechniki Rzeszowskiej: Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej oraz Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej „Połoniny”. Przekazanie kluczy do miasta studentom przez prezydenta Rzeszowa poprzedzą koncerty zespołu „Bimbronauci” oraz laureata konkursu Kill Me With The Music zespołu „Lorum”. Tradycyjnie już uczestnicy przebrani w kolorowe stroje uformują barwny korowód, który rozpocznie się ok. godziny 16:30 i przejdzie ulicami: Tadeusza Kościuszki, Placu Farnego, Sokoła, Jana III Sobieskiego, Grunwaldzką, Józefa Piłsudskiego, Łukasza Cieplińskiego, Leopolda Lisa-Kuli, Generała Jarosława Dąbrowskiego oraz Podkarpacką i Poznańską na teren Politechniki Rzeszowskiej.

Koncerty

Najbardziej wyczekiwana część Rzeszowskich Juwenaliów rozpocznie się koncertem zespołu „Strachy na Lachy”. Zaraz po nich na scenie wystąpią Eter, Monika Brodka oraz zespół Lady Pank. Występem finałowym pierwszego dnia wydarzenia będzie koncert zespołu Enej. Drugi dzień Rzeszowskich Juwenaliów rozpocznie koncert zespołu Kwiat Jabłoni. Następnie na scenie pojawią się zespół Dżem oraz Kayah. Rzeszowskie Juwenalia zakończy koncert braci Golec uOrkiestra.

Równolegle odbywać się będą koncerty na scenach HIP HOP oraz ONE STAGE. Na pierwszej z nich można będzie posłuchać RETO, KIZO, RÓW BABICZE, PRO8L3M oraz O.S.T.R, a w drugim dniu imprezy SMOLASTEGO, ŻABSONA, GIBBSA oraz PALUCHA. Na scenie ONE STAGE wystąpią C-BOOL, TRIBBS, MATTMEKNIFE (FITLOVERS), DJ KUBA&NEITAN, ADAM DE GREAT, DJ ALEX, MAVE, DIVINERS, ADI, SANDPOKERS, HEADSTER, MATT COLD, CREAM, DJ KRIS, STYKKY oraz BART QUKX.

Dodatkowymi atrakcjami dla uczestników Juwenaliów będą wesołe miasteczko, strefy tematyczne przygotowane przez partnerów wydarzenia, strefa silent disco oraz strefa gastronomiczna.

Bilety na Rzeszowskie Juwenalia dostępne są stronie eBilet.pl.