Podstrona: Mechatroniczne urządzenie do rehabilitacji ręki wyróżnione / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Mechatroniczne urządzenie do rehabilitacji ręki wyróżnione

2017-07-03 , red.  Artur Polakiewicz
Mechatroniczne urządzenie do rehabilitacji ręki wyróżnione

Niezmiernie miło nam poinformować, że podczas odbywających się targów INTARG 2017 (więcej w aktualnościach) Politechnika Rzeszowska była reprezentowana nie tylko przez dr. inż. Jacka S. Tutaka (został on nagrodzony za zbiór rozwiązań urządzeń mechatronicznych wspomagających proces rehabilitacji oraz ułatwiających funkcjonowanie osób starszych i niepełnosprawnych, w szczególności po udarze mózgu), lecz także przez studenta mechatroniki WBMiL Szymona Guraka.

Dla studenta naszej uczelni zaprezentowanie wynalazku podczas 10. Targów Wynalazków i Innowacji INTARG 2017 w Katowicach było nagrodą za zdobycie wyróżnienia w XII edycji konkursu MŁODY WYNALAZCA 2017. W odbywającym się pod honorowym patronatem wiceprezesa Rady Ministrów i ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina konkursie Szymon Gurak otrzymał wyróżnienie za rozwiązanie mechatroniczne urządzenie do rehabilitacji ręki.

Serdecznie gratulujemy.