Podstrona: Otwarcie Galerii P-okaz / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Otwarcie Galerii P-okaz

2023-11-23 , red.  Joanna Dudek
Otwarcie Galerii P-okaz,

Na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury odbyło się uroczyste otwarcie Galerii P-okaz połączone z finisażem wystawy fotograficznej mgr. inż. arch. Łukasza Bajdy, pracownika badawczo-dydaktycznego Zakładu Urbanistyki i Architektury. Galeria znajduje się na 6. piętrze w budynku P, przy ul. Poznańskiej 2.

Oficjalnego otwarcia galerii dokonali dziekan Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury prof. dr hab. inż. Lech Lichołai, prodziekan ds. rozwoju dr hab. inż. Piotr Nazarko, prof. PRz oraz prodziekan ds. kształcenia dla kierunków budownictwo, architektura oraz transport dr inż. Marzena Kłos, prof. PRz. Przedstawiciele władz wydziału wyrazili radość z otwarcia galerii i zapewnili o wsparciu działalności tej przestrzeni.

Wystawa fotograficzna

Otwarcie Galerii P-okaz zostało połączone z finisażem wystawy fotograficznej mgr. inż. arch. Łukasza Bajdy. Przedstawiając swoją działalność artystyczną, opowiedział o inspiracjach, podróżach i temacie przewodnim zaprezentowanych fotografii. Odpowiedział również na liczne pytania zebranych gości.

Głos zabrali również dr inż. arch. Anna Sikora, prof. PRz, przewodnicząca Rady Dyscypliny Architektura, kierowniczka Zakładu Urbanistyki i Architektury, zastępca przewodniczącej Rady Dyscypliny Architektura dr hab. inż. Maciej Piekarski, prof. PRz oraz opiekunka Galerii P-okaz dr inż. arch. Joanna Dudek. Wszyscy zgodnie podkreślili, że nowo powstała galerii ma duże znaczenie dla Politechniki Rzeszowskiej. Ma to być przestrzeń umożliwiająca prezentację dorobku zawodowego, prac projektowych i artystycznych zarówno pracowników, jak i studentów Politechniki Rzeszowskiej.

Osoby zainteresowane prezentacją swoich prac proszone są kontakt z opiekunką galerii dr inż. arch. Joanną Dudek (jdudek@prz.edu.pl). Serdecznie zapraszamy.