Podstrona: PRz Racing Team na zawodach Formuły Student East / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

PRz Racing Team na zawodach Formuły Student East

2021-08-25 , red.  Marta Jagiełowicz
PRz Racing Team,

Tegoroczne wakacje dla członków Studenckiego Koła Naukowego Formuła Student to bardzo intensywny czas. Po udanych występach w zawodach Formuły Student w Holandii i Republice Czeskiej PRz Racing Team mierzył się z najlepszymi zespołami FS na torze F1 Hungaroring podczas Formuły Student East.

Sierpniowe zmagania na węgierskim torze F1 Hungaroring to już trzecia edycja  Formuły Student, z której członkowie PRz Racing Team wrócili z bardzo dobrymi wynikami. W zawodach Formuła Student East udział wzięły najlepsze zespoły świata, co uczyniło rywalizację niezwykle wymagającą i na bardzo wysokim poziomie.

Podczas zawodów PRz Racing Team zdobył 4. miejsce w konkurencji Acceleration, przy czym warto wspomnieć, że do podium zabrakło zaledwie 0,011 sekundy. Ponadto Studenckie Koło Naukowe Formuła Student uzyskało następujące wyniki: 9. miejsce w Business Plan Presentation, 9. miejsce w Endurance, 9. miejsce w Efficiency, 10. miejsce w Autocross, 12. miejsce w Skid-Pad. Dzięki lokatom zdobytym podczas tych konkurencji PRz Racing Team uplasował się na 9. miejscu w klasyfikacji generalnej bolidów spalinowych.

Kolejne zmagania z udziałem PRz Racing Team odbędą się pod koniec sierpnia w Chorwacji, gdzie zespół powalczy o jeszcze lepsze rezultaty.

O zespole

PRz Racing Team jako Studenckie Koło Naukowe na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej funkcjonuje od 2013 r. Opiekunem koła jest dr inż. Piotr Strojny. Zespół wyścigowy co roku przygotowuje się do interdyscyplinarnych zawodów międzynarodowych Formuła Student odbywających się na torach F1. PRz Racing Team zrzesza studentów wszystkich wydziałów, umożliwiając im realizowanie swoich zainteresowań. Obecnie zespół składa się z ośmiu sekcji technicznych: aerodynamika, elektronika, konstrukcja nośna, kompozyty, napęd, silnik, informatyka, zawieszenie oraz jednej sekcji nietechnicznej – marketing.